Dnevnik jednog rašljara
Jedan od utjecaja na zdravlje pojedinca imaju određena zračenja koja mogu detektirati samo za to sposobni pojedinci a koje zovemo rašljari (rabdomanti, radiestezisti). Oni mogu detektirati geopatogena zračenja koja stvaraju podzemni vodeni tokovi te globalne geopatogene mreže (npr. čvorovi tih mreža). Malo je iskusnih i preciznih rašljara koji mogu pomoći da osobe ne bi spavale na "opasnom" mjestu ili da na takvom mjestu ne bi odrađivale višesatne smjene.
Jedan od njih je Ante Toni Sorić, umirovljeni nastavnik iz Zagreba koji je napisao knjigu Dnevnik jednog rašljara (zdravstveni rizici boravka u području djelovanja geopatogenog zračenja i elektromagnetskog onečišćenja).
U knjizi je autor iznio veći broj pregleda stanova i radnih mjesta u potrazi za boljim mjestom za spavanje ili za rad. Svi ti izvještaji ukazuju da mjesto našeg duljeg boravka utječe na nas. Naime, svi vjerojatno shvaćamo da nije svejedno na kojem mjestu spavamo. Jer ako se probudimo umorni, bezvoljni ili sa glavoboljom, znamo da bi to mogao biti znak da mjesto naše dnevne (zapravo noćne) regeneracije (spavanja, tj. sna) negativno utječe na nas. Znamo jer bi se po prirodi stvari trebali bolje osjećati nakon što se naše stanice obnove, nakon što se nakon napornog dana naši mišići opuste, nakon što nam se misli smire i nakon što naš probavni sustav prestane s obradom unešene hrane. / planetopija.hr