
Mentalno zdravlje djece : kako prepoznati teškoće i pružiti podršku?
Kako prepoznati prve znakove mentalnih smetnji kod djeteta? Kada su određena ponašanja dio uobičajenog razvoja, a kada su odstupajuća? Kako djecu podržati kod kuće i u školi? Kad je potrebno potražiti stručnu pomoć? Ovo su neka od pitanja o kojima ćemo diskutirati na predavanju na koje vas pozivamo s ciljem boljeg razumijevanja mentalnog zdravlja djece školske dobi.Ovim predavanjem želimo pružiti praktične alate i znanja koja će vam pomoći da ih bolje razumijete i podržite. Predavanje je namijenjeno svima koji žele bolje razumjeti mentalno zdravlje djece i biti oslonac u njihovom odrastanju.
O predavaču:
Marija Magdalena Šamal magistra je psihologije i kognitivno-bihevioralni terapeut u edukaciji. Usmjerena je na psihodijagnostiku i terapijski rad s djecom, mladima i njihovim obiteljima, područje u kojem se kontinuirano usavršava dodatnim edukacijama.
U centru Val učestalo provodi psihodijagnostiku poremećaja učenja i odstupanja u ponašanju i doživljavanju. U svom se terapijskom radu susreće s anksioznim i depresivnim smetnjama, uključujući stanja poput separacijske, školske, generalizirane anksioznosti i selektivnog mutizma, teškoćama prilagodbe, opsesivno-kompulzivnim poremećajem, poremećajima hranjenja, poremećajem pažnje i hiperaktivnosti te odstupanjima u socijalnoj komunikaciji.
Posebno područje interesa su joj klinička neuropsihologija i psihologijski tretman internaliziranih smetnji u dječjoj dobi.